Nowa oferta kamer do monitoringu

Trzy rodzaje nowoczesnych i łatwych w obsłudze kamer służących do monitorowania domu i jego okolicy wprowadziła właśnie firma Somfy. Dzięki podłączeniu ich do internetu i powiązaniu z aplikacją na smartfona można śledzić, co aktualnie dzieje się w naszym domu. Dodatkowo kamery pozwalają na bezpośrednią komunikacje z domownikami.

fot. Somfy

Produkty, o których mowa to dwie kamery wewnętrzne Visidom dostępne w dwóch wersjach (z funkcją obrotu lub bez) oraz kamera zewnętrzna.

To innowacyjne urządzenia. Dzięki nim będziemy mogli zawsze i wszędzie otrzymać zdalny podgląd naszego domu za pomocą smartfona lub tableta – mówi Tomasz Koziarek, ekspert firmy Somfy. Dodatkowo firma Somfy gwarantuje bezpieczeństwo danych transmitowanych przez kamery oraz pełne poszanowanie prywatności użytkowników. Kamery można również zintegrować z systemem sterowania tzw. inteligentnym domem –  TaHoma.

Kamery posiadają czujniki ruchu. Zostały one zainstalowane żeby zwiększyć trwałość matrycy oraz ułatwić użytkownikowi przegląd historii zdarzeń – nie ma potrzeby przeglądania zarchiwizowanych nagrań kiedy nic się nie wydarzyło. Kamera cały czas działa w trybie „stand by” i rozpoczyna nagrywanie dopiero w momencie wykrycia ruchu.

fot. Somfy

W dowolnej chwili możemy otrzyma transmisję wideo z naszego domu lub mieszkania oraz dostaniemy powiadomienie e-mailem na smartfona w przypadku wykrycia jakiegoś zdarzenia. Co więcej – w dowolnej chwili możemy ustawić nagrywanie « na żądanie » lub zrobić tylko zdjęcie.

Kamery wewnętrzne posiadają także funkcję dwukierunkowego interkomu. To oznacza, że nie tylko możemy widzieć i słyszeć, co się dzieje wewnątrz naszego domu, ale możemy również za ich pomocą rozmawiać z osobami przebywającymi w naszym domu. Np. w ten sposób można skutecznie wystraszyć złodzieja  lub też wykorzystywać je jako tzw. elektroniczna nianię – wyjaśnia Tomasz Koziarek.

Wprowadzane do sprzedaży kamery marki Somfy gwarantują doskonały obraz – w formacie HD, a kompresja typu H.264 zapewnia płynne przesyłanie strumienia. Dobra jakość obrazu jest zachowywana nawet przy słabym oświetleniu i w przypadku kamery zewnętrznej – po zmroku. Zapewniają to specjalne diody działające na podczerwień. Rejestracja obrazu odbywa się na kartach micro SD.

Somfy podkreśla, że nowe typy kamer działają nie tylko w połączeniu z TaHomą, ale również samodzielnie, bez konieczności kupowania całego systemu domu inteligentnego.

Leave a Reply