Nowe produkty w technologii io-homecontrol®

Somfy, światowy lider w produkcji automatyki do domów wprowadził do swojej oferty sprzedażowej kolejne produkty, które we współpracy z systemem domu inteligentnego TaHoma® pozwolą jeszcze dokładniej kontrolować wydatki na energię i ogrzewanie w naszych domach.

fot. Somfy

Do sprzedaży trafiły nowe termostaty, odbiorniki do sterowania oświetleniem i gniazdka elektryczne marki Somfy, działające w oparciu o technologię io-homecontrol®. Teraz ich użytkownicy będą mieli możliwość szczegółowego i rzeczywistego sprawdzenia, czy np. polecenie włączenia lub wyłączenia światła czy też ogrzewania rzeczywiście zostało wykonane poprawnie i czy nie napotkało ono na jakieś przeszkody. Dotychczasowe termostaty, odbiorniki do sterowania oświetleniem i gniazdka elektryczne, które były podpięte pod TaHomę®, takiej funkcji informacji zwrotnej nie posiadały – pracowały w starszej technologii radiowej – RTS.

Io—homecontrol® to technologia, na którą chcemy stawiać znacznie szerzej. Daje ona bowiem znacznie większe możliwości. Dzięki niej użytkownicy TaHomy® mają większą kontrolę w zarządzaniu oświetleniem, energią, ogrzewaniem czy ochroną domu lub mieszkania – mówi Tomasz Koziarek, ekspert firmy Somfy. Przypomina jednocześnie, że urządzenia, które Somfy wypuszcza na rynek są kolejnymi pracującymi w tej technologii w ramach systemu domu inteligentnego. Wykorzystywana jest ona już m.in. w sterowaniu roletami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz bramami garażowymi i wjazdowymi.

Do gamy produktów w technologii io-homecontrol® dołączyły:

Termostaty – dzięki wyposażeniu ich w technologię io-homecontrol® użytkownicy systemu domu inteligentnego zyskali pełną kontrolę nad temperaturą w domu lub mieszkaniu. Na bieżąco – za pomocą aplikacji w smartfonie – mogą zmieniać tryb ogrzewania: od pełnego, gdy są w miejscu zamieszkania, po ekonomiczny i ochrony przed zamarzaniem, gdy np. wyjeżdżają na dłużej. Uzyskują przy tym pełną informację zwrotną o wykonanym poleceniu. Nowy termostat w porównaniu do swojej starszej wersji ma również panel dotykowy, dzięki czemu jest jeszcze bardziej intuicyjny i przyjazny w użytkowaniu.

Nowy termostat dwukierunkowy, fot. Somfy

Odbiorniki do sterowania oświetleniem – do sprzedaży trafiły dwa typy tego rodzaju urządzeń. Pierwszy z odbiorników posiada prostą funkcję ON/OFF, drugi – pozwala zmieniać także natężenie światła. Te miniaturowe urządzenia można montować pod zwykłym przełącznikiem światła lub bezpośrednio w lampie, którą chcemy sterować. Dzięki technologii io-homecontrol® po wykonaniu polecenia wyłączenia lub włączenia światła użytkownicy dostaną pełną informację zwrotną, czy polecenie zostało wykonane skutecznie.

Nowy odbiornik do sterowania oświetleniem, dwukierunkowy, fot. Somfy

Gniazdka elektryczne – również wprowadzono na rynek dwie wersje tego typu urządzenia w technologii io-homecontrol®: jedno występuje z prostą funkcją ON/OFF, druga z funkcją możliwości zmienienia natężenia światła, np. gdy podłączymy do niego lampkę nocną. W porównaniu z poprzednią wersją gniazdka są one mniejsze i łatwiejsze w użytkowaniu. Dzięki posiadanej dwukierunkowości użytkownik dostanie pełną informację, czy podpięte do niego urządzenie na pewno zostało wyłączone lub włączone.

Nowe gniazdko elektryczne dwukierunkowe, fot. Somfy

Leave a Reply