Nowe wcielenie żarówki: dekoracyjne żarówki

Wybierając lampy zazwyczaj kierujemy się ich walorami estetycznymi i funkcjonalnymi. Ważny jest zatem kształt, kolorystyka, materiał, a następnie sposób montażu, jakość, moc i zakres emitowanego światła. Żarówki natomiast najczęściej stanowią praktyczny element dodatkowy – mają pasować do klosza, dawać odpowiednie światło, charakteryzować się energooszczędnością. Kolekcja Decorative Bulb marki Nowodvorski Lighting łamie ten stereotyp nieodwracalnie.

Od wyboru, do koloru

Żarówki podzielić można na kilka głównych, najbardziej znanych grup. Pierwszą i najpopularniejszą są żarówki tradycyjne, zwane też lampami żarowymi – oparte na drucie wolframowym. Pochłaniają one jednak dużo energii, dlatego są sukcesywnie wycofywane i wypierane przez nowocześniejsze rozwiązania. Kolejną grupę tworzą kompaktowe lampy fluorescencyjnie, zwane też świetlówkami kompaktowymi, czy – najczęściej – żarówkami energooszczędnymi. Zużywają zdecydowanie mniej prądu, jednak znacznie dłużej się nagrzewają, przez co nie spełniają zazwyczaj swojej funkcji w pomieszczeniach, w których światło zapala się często i tylko na chwilę. Dosyć popularnym rozwiązaniem w ostatnich latach są żarówki czy lampy LED oparte na diodach elektroluminescencyjnych. Zużywają one o 80% mniej energii od tradycyjnych żarówek, a czas ich pracy jest dłuższy niż świetlówek kompaktowych. Żarówki halogenowe natomiast zużywają trochę więcej energii niż energooszczędne poprzedniczki, jednak wciąż są pod tym względem lepsze od tradycyjnej lampy żarowej. Ich niezaprzeczalną zaletą jest niewielki rozmiar i szybki zapłon.

Kolekcja Decorative Bulb marki Nowodvorski Lighting

Design i funkcjonalność w jednym

Wszystkie te rozwiązania łączy jedno – oprócz podstawowej funkcji – stanowią źródło światła, które potrzebuje estetycznego wsparcia. Kolekcja Decorative Bulb to nowa jakość w tej dziedzinie. Ozdobne żarówki od Nowodvorski Lighting charakteryzują się ciekawym kształtem, ale przede wszystkim innowacyjnym podejściem do żarnika, który celowo został wyeksponowany, by stanowić wiodącą ozdobę lampy. Żarnik jest tutaj głównym punktem programu – nic nie zaburza jego estetycznej roli, a forma z przezroczystego szkła, dostępna w sześciu wariantach, doskonale eksponuje jego główne walory. Rozwiązanie to może być stosowane z powodzeniem jako zwykła żarówka, jak i oryginalne źródło światła, które nie potrzebuje dodatkowych ozdób w postaci klosza czy abażuru. Tak szerokie spektrum zastosowań sprawia, że Decorative Bulb świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach opartych o nowatorskie czy wręcz futurystyczne rozwiązania stylistyczne, jak również w klasycznych kompozycjach. W każdym przypadku jednak żarówki te będą stanowiły przyciągający wzrok, dekoracyjny i funkcjonalny detal, obok którego nie można przejść obojętnie.

Sześć wymiarów nowoczesności

Żarówki dekoracyjne Decorative Bulb marki Nowodvorski Lighting dostępne są w sześciu różnych kształtach – od tych przypominających tradycyjne lampy, po nieregularne i bardziej nowatorskie. Najdłuższa żarówka przypomina nieco kwiatostan pałki wodnej – ma 18, 8 cm długości, jest przy tym stosunkowo wąska – 2,8 cm szerokości. Najkrótszy model ma 12 cm długości i 3,5 cm szerokości,  ciekawie wydłużona szklana końcówka nadaje mu wyjątkowego, designerskiego charakteru.

Kolekcja Decorative Bulb marki Nowodvorski Lighting

W kolekcji znajdziemy również m.in. kulę o długości 13 cm, a także nieco bardziej zbliżone do tradycyjnych kształty, które wyróżnia przede wszystkim przyciągające wzrok, świetliste wnętrze.

Lampa nie musi być tradycyjna, nudna, nieoryginalna. Jej wybór nie powinien ograniczać się tylko do liczby punktów świetlnych, kształtu i koloru. Jeśli poszukujemy nowoczesnych rozwiązań warto sięgnąć po kolekcję Decorative Bulb marki Nowodvorski Lighting – to minimalistyczny design w najlepszym wydaniu. Tu nic nie jest przesadzone i przypadkowe, możemy mieć pewność, że całość aranżacji z wykorzystaniem ozdobnych żarówek nabierze charakterystycznego i wyrazistego klimatu.

ŻARÓWKI DEKORACYJNE DECORATIVE BULB

Model 5016
Wysokość: 12,6 cm
Szerokość: 5,8 cm
Moc max: 60 W
Cena detaliczna:  20,30 zł

Model 5017
Wysokość: 13,2 cm
Szerokość: 5,8 cm
Moc max: 60 W
Cena detaliczna:  20,30 zł

Model 5018
Wysokość: 12,6 cm
Szerokość: 6,8 cm
Moc max: 60 W
Cena detaliczna:  22,14 zł

Model 5020
Wysokość: 13 cm
Szerokość: 9,5 cm
Moc max: 60 W
Cena detaliczna:  22,14 zł

Model 5021
Wysokość: 12 cm
Szerokość: 3,5 cm
Moc max: 40 W
Cena detaliczna:  16,05 zł

Model 5022
Wysokość: 18,8 cm
Średnica: 2,8 cm
Moc max: 60 W
Cena detaliczna:  22,14 zł

Leave a Reply