Osprzęt natynkowy: wzornictwo i technologia pierwszej klasy

Zewnętrzna instalacja elektryczna musi spełniać przede wszystkim najwyższe wymagania szczelności i trwałości. Nowa seria łączników i gniazd natynkowych Berker W.1 o podwyższonej klasie ochrony IP 55 oferuje dodatkowo unikatowe i eleganckie wzornictwo. Dzięki temu pozwala na większą swobodę projektowania przydomowej przestrzeni.

Ambitne projekty nowoczesnych elewacji i ogrodów powstają w oparciu o najwyższej jakości materiały, dlatego wymagają dopracowania w każdym szczególe. Osprzęt elektryczny z serii Berker W.1 do zewnętrznego montażu natynkowego proponuje coś więcej niż tylko bezpieczeństwo i trwałość. Dzięki swojemu stylowemu wzornictwu stanowi harmonijny element modnych aranżacji przydomowej przestrzeni. Ze względu na podwyższoną klasę ochrony IP 55 daje przy tym dużo większą dowolność planowania instalacji – może być bezpiecznie stosowany również w miejscach wystawionych na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych.

Seria osprzętu natynkowego Berker W.1 łączy doskonałe parametry użytkowe i elegancki design. fot. Hager

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Seria Berker W.1 wyróżnia się podwyższoną klasą szczelności IP 55, co oznacza, że obudowa efektywnie chroni elementy okablowania przed wnikaniem pyłu z powietrza i strumieniami wody. Mechanizm nie ulega uszkodzeniu nawet w warunkach intensywnej ulewy, dlatego łączniki i gniazda mogą być umieszczane także w miejscach niezadaszonych. Nieprzepuszczalność obudowy gwarantuje łatwy w montażu moduł uszczelniający, złożony z membrany i pokrywy mechanizmu łącznika. Membrana uszczelniająca niweluje nierówności podłoża i eliminuje możliwość przedostawania się wody. Pomimo zastosowania dodatkowych rozwiązań uszczelnienia, osprzęt jest bardzo łatwy i szybki w montażu. Zapewnia to innowacyjny system zatrzaskowy i śruby dokręcane tylko na ćwierć obrotu. Uszczelnienie zostało zaprojektowane w taki sposób, by pozostawić maksymalną ilość miejsca na manewry przy podłączaniu okablowania.

Designerski akcent modnej elewacji

Solidna obudowa o klasie ochrony IP55 zachowuje szczelność w każdych warunkach pogodowych. fot. Hager

Nowoczesne trendy w projektowaniu urządzeń elektronicznych dyktują prostotę wzornictwa i ukrycie wszelkich zbędnych elementów, jednak nie każda ściana umożliwia montaż osprzętu podtynkowego. Nowa seria Berker W.1 przekonuje swoim nowoczesnym designem, który doskonale komponuje się zwłaszcza z minimalistyczną architekturą, wymagającą dbałości o każdy detal. Produkty są dostępne w dwóch odcieniach: aluminiowej szarości i śnieżnej bieli. Szary odcień oraz delikatnie zaokrąglone linie obudowy sprawiają, że wygląda ona lekko i subtelnie. Jasny akcent kolorystyczny dodatkowo potęguje optyczne wrażenie smukłości. Łączniki i gniazda w tonacji aluminium doskonale prezentują się na tle szerokiej gamy modnych materiałów elewacyjnych – cegły klinkierowej, betonu architektonicznego czy drewnianych paneli. Natomiast modele w kolorze białym to klasyczna propozycja dla zwolenników tradycyjnych, ponadczasowych rozwiązań. Innowacyjny design produktów z serii Berker W.1 podkreśla dodatkowo opcjonalne podświetlenie ramki chłodnym światłem o niebieskiej barwie. Nadaje łącznikom bardzo futurystycznego wyglądu, a przy tym pełni funkcje praktyczne jako oświetlenie kontrolne lub pomocnicze. W ofercie dodatkowo występują modele z podświetlanym polem opisowym, które pozwalają na szybką orientację w instalacji, nawet przy braku oświetlenia.

Seria Berker W.1, cena od: 36 zł netto (gniazdo z uziemieniem z pokrywą) i 43 zł netto (łącznik uniwersalny kompletny)
Producent: Hager Polo Sp. z o.o.

Leave a Reply