Jak prawidłowo oświetlić biurko?

Wybierając sztuczne oświetlenie powinniśmy dostosować je do naszych potrzeb. Innego światła użyjemy do rozjaśnienia całego pomieszczenia, innego zaś do oświetlenia biurka.

Odpowiednie dobrane oświetlenie to jeden z głównych czynników poprawiających koncentrację i samopoczucie osoby pracującej za biurkiem. Jest to szczególnie ważne, gdy wiele godzin dziennie spędzamy przy komputerze.

Dlatego bardzo ważne jest, aby tak zaprojektować oświetlenie, żebyśmy mieli poczucie, że nasz wzrok się nie męczy, a my sami dobrze czujemy się w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Najlepiej wybrać lekką, ruchomą lampkę z długim ramieniem, którą można dowolnie ustawiać. Lampka taka musi być ustawiona z boku osoby pracującej w taki sposób, aby światło odbite od monitora lub powierzchni biurka nie raziło w oczy.

W przypadku osób praworęcznych powinna być ona umieszczona po lewej stronie, a w przypadku leworęcznych – po prawej stronie biurka. Niekorzystne jest ustawienie również lampki przed nami – światło odbija się od blatu i razi nas w oczy. Nowością na rynku są lampki biurowe z oświetleniem LED. Najnowsza propozycja firm KOBI LIGHT to energooszczędna, prosta i nowoczesna lampka biurkowa o nazwie VENGA DESK. Wykonana została z nierdzewnej stali, natomiast źródło światła stanowi w niej 30 diod LED.

KOBI LIGHT VENGA DESK

Dane techniczne – KOBI LIGHT VENGA DESK:

Zasilanie: 230V
Kolor: chrom
Źródło światła: 30 LED
Moc źródła światła: 1,8W

Leave a Reply