Dlaczego warto zainwestować w inteligentny dom?

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o inteligentnych domach. Czy każdy dom może być inteligentny. Co oznacza, że dom jest inteligentny i w co należy go wyposażyć, by za taki był uznawany. 

Czym jest inteligentny dom?

Najprościej definiując, inteligentny dom to zbiorcza nazwa systemów i urządzeń, które sprawiają, że domownicy mogą się porozumieć ze swoim domem i wydawać różnego rodzaju polecenia. Inteligentny dom w Rybniku to miejsce, w którym podstawą jest Internet Rzeczy. Oznacza to, że przedmioty są połączone ze sobą w sieć i dzięki temu mogą komunikować się ze sobą. Warto wytłumaczyć to na przykładzie. Domownicy za pomocą smartfona, tabletu czy komputera są w stanie kontrolować temperaturę w pomieszczeniach czy kolor i natężenie światła. Mogą także włączać i wyłączać urządzenia, które są podłączone do gniazdek elektrycznych. Inteligentny dom pozwala także na oglądanie na żywo zapisu monitoringu. Co ważne, domownicy wiele czynności mogą wykonywać znajdując się poza miejscem zamieszkania.

Główne założenie inteligentnego domu to maksymalizacja funkcjonalności i komfortu mieszkania, przy jednoczesnym podniesieniu poziomu bezpieczeństwa.

Zalety inteligentnego domu

Stworzenie inteligentnego domu to ogromne korzyści dla domowników. Wśród nich należy wymienić wygodę. Domownicy nawet z pracy mogą kontrolować na przykład włączenie pralki czy urządzenia, w którym podgrzewany będzie obiad. Z poziomu kanapy mogą zwiększyć temperaturę czy zmienić natężenie światła lub włączyć ulubioną muzykę.

Korzyści płynące z inteligentnego domu są ogromne, choć oczywiście to, co konkretnie dają tego typu rozwiązania, zależy od tego, ile i jakie urządzenia posiadamy w mieszkaniu. Często także jest tak, że jedne zalety łączą się z innymi. Przejdźmy jednak do rzeczy. Nie mniej ważną zaletą jest bezpieczeństwo. Kontrolując wszystko w swoim smartfonie czy tablecie, możemy sprawdzić czy alarm został włączony, obejrzeć zapis z kamery monitoringu, a nawet wyłączyć żelazko, które zostawiliśmy w porannym rozgardiaszu.

Inteligenty dom to wygoda, bezpieczeństwo i miejsce, które szybko odpowiada na nasze potrzeby. To miejsce przyjazne domownikom.

Leave a Reply