Profile aluminiowe palisadowe – idealne do budowy ogrodzenia

Aluminium jest materiałem o wielu pożądanych cechach- za pewne właśnie dlatego znajduje ono tak wiele bardzo zróżnicowanych zastosowań. Jest to materiał wyjątkowo lekki i podatny na formowanie. Nadaje się do recyklingu, ale też na szczególną uwagę zasługuje fakt, że aluminium jest materiałem bardzo wytrzymałym. Przykładowym zastosowaniem tego materiału jest wykonywanie ogrodzeń palisadowych z jego wykorzystaniem- służą do tego specjalne profile aluminiowe palisadowe.

Co charakteryzuje profile palisadowe z aluminium?

Dużą ich zaleta jest to, że są to profile lekkie, a co za tym idzie w dość prosty sposób można zbudować z nich ogrodzenie. Niewielki ciężar poszczególnych przęseł to także duża zaleta z punktu widzenia chęci użycia profili do konstrukcji bramy wraz z pełną automatyką w postaci siłowników. Same profile aluminiowe palisadowe można wykorzystać zarówno w roli słupków pomiędzy poszczególnymi panelami, ale też jako sztachety czy też do konstruowania całych przęseł ogrodzeniowych. Wszystko dzięki temu, że w sprzedaży można znaleźć profile aluminiowe palisadowe w różnych przekrojach i z różnymi grubościami ścianek. Profile tego rodzaju nadają się do anodowania, są też bardzo odporne na rdzewienie. Dodatkowa warstwa tlenku zwiększa ich niesamowitą odporność na uszkodzenia mechaniczne, co jeszcze bardziej przedłuża ich żywotność.

Wysoka wytrzymałość na niesprzyjające warunki atmosferyczne

To bardzo istotne, aby wykonane ogrodzenie faktycznie było inwestycją na lata, a więc aby dobrze opierało się nawet najbardziej niesprzyjającym warunkom atmosferycznym takim jak deszcz i wilgoć, wahania temperatury, grad czy mróz. Ogrodzenia, które wykonuje się z profili aluminiowych palisadowych właśnie takie są. Co ważne, ich wygląd może pozostawać taki sam przez wiele długich lat, nie niszczeją i nie ulegają korozji, gdyż wykorzystują cenne cechy, jakie posiada samo aluminium.

W przypadku profilów aluminiowych palisadowych można mówić o dużej łatwości docinania tych elementów, co także przyspiesza składanie ogrodzenia w całość. W przypadku tych profili zastosowany został stop EN AW-6060 i mają one stopień twardości na poziomie T-66. Na etapie ich wytwarzania aluminium zostało ogrzane, a następnie profile były sztucznie postarzane.  Profile są sprzedawane w sztangach o określonej długości, z których można samodzielnie docinać sobie takie odcinki, jakie są nam potrzebne do naszego projektu. Profile można pokrywać specjalna farbą chcąc nadać im pożądany kolor, który będzie pasował także do innych elementów znajdujących się już na posesji.

Leave a Reply