Profile stalowe — jakie mają zastosowanie

Profile stalowe, mimo że wyglądają niepozornie są jednymi z najważniejszych elementów konstrukcyjnych w budownictwie. Mają wiele zalet, ale najważniejszą z nich jest zdecydowanie wytrzymałość na duże obciążenia oraz elastyczność. W zależności od rodzaju, profile stalowe mają bardzo różne zastosowanie.

Podstawowe rodzaje i zastosowanie profili stalowych

Kątowniki — są najpopularniejszym rodzajem profili stalowych. Ich kształt przypomina dużą literę L. Wykorzystywane są nie tylko w budownictwie, ale także w konstrukcjach maszyn. Używane np. Przy rogach budynków. Pozwalają wzmocnić konstrukcję oraz zachować idealny kąt prosty. Używane mogą być także do konstrukcji schodów.

Ceowniki — przekrój przypomina literę C. Ich głównym zastosowaniem jest budowa ścian. Wykorzystywane w budowie warsztatów, magazynów, hal. Dzięki ich wytrzymałości tworzą podporę konstrukcji. Wykorzystywane także do podparcia konstrukcji drewnianych w dachach. Mogą być używane do budowy ram niektórych pojazdów.

Teowniki — ich przekrój przypomina literę T. Są popularnym rodzajem profili stalowych w budownictwie. Służą do wzmacniania oraz łączenia elementów zabudowy. Tworzą szkielety: stropów, sufitów podwieszanych, ścian działowych.

Dwuteowniki — ich nazwa pochodzi od charakterystycznego kształtu (połączone ze sobą litery T) stosowane do wznoszenia konstrukcji stalowych w budownictwie, inżynierii czy ślusarstwie.

Gdzie najlepiej zakupić profile stalowe?

Przy zakupie profili stalowych warto znaleźć producenta, który oferuje produkty zgodne z normami. Godną polecenia jest firma Szar, która działa na rynku od 30 lat. Rury i profile, które produkują zgodne są z normami PN-EN 10305-3, PN-EN 10305-5, PN-EN 102019-2, PN-EN 10219-1. W ofercie firmy znajdziemy: profile prostokątne, owalne, kwadratowe oraz profile specjalne wykonywane na życzenie klienta bazujące na średnicach rur dostępnych w asortymencie firmy. Profile produkowane są z różnego rodzaju blach o najwyższej jakości.

Profile stalowe Częstochowa

Profile stalowe są powszechnie stosowane w budownictwie, a ich szerokie zastosowanie sprawia, że są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, a także w różnych gatunkach stali. Profile stalowe w Częstochowie można zamówić zarówno bezpośrednio u producenta, jak i u dystrybutora lub hurtownika. Warto porównać oferty różnych firm i wybrać tę, która oferuje najlepsze warunki cenowe i jakościowe.

Leave a Reply