Łączniki i gniazda bryzgoszczelne do łazienki

Łączniki i gniazda montowane w budynkach – czy to mieszkalnych, czy użyteczności publicznej – muszą być każdorazowo dostosowane do przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń. Parametry tych akcesoriów podyktowane są zazwyczaj normami budowlanymi i mają na uwadze przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo użytkowników. Ta sama idea zajęła pierwsze miejsce przy opracowywaniu linii bryzgoszczelnych produktów MADERA firmy Ospel.

Seria MADERA firmy Ospel to łączniki i gniazda przeznaczone do montażu natynkowego, które wyróżniają się  wysokim stopniem ochrony IP.  IP 44 w przypadku kolekcji MADERA oznacza  możliwość montażu w pomieszczeniach o trudnych warunkach, cechujących się podwyższoną wilgotnością i narażeniem znajdujących się w nim przedmiotów na kontakt z wodą.

Ze względu na swoje specyficzne parametry urządzenia z linii MADERA firmy Ospel nadają się doskonale do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka, kuchnia, pralnia, suszarnia, piwnica czy garaż, a także biurowe pomieszczenia socjalne. Elementy osprzętu opracowane zostały tak, by nie dopuścić wilgoci do ich wnętrza – wykonane z gumy dławnice świetnie chronią łączniki przed bryzgami wody. W przypadku gniazdek dodatkową ochronę przed wilgocią spełniają wykonane z ciemnego, przezroczystego bądź białego plastiku wieczka gniazd.

Akcesoria te, choć montowane na tynku, dzięki specjalnej konstrukcji i wysokiej jakości tworzywom, z których zostały wykonane, opierają się uszkodzeniom mechanicznym. Dostępne są w kolorze białym, z opcjonalnym wyborem wieczka w kolorze obudowy lub półprzezroczystym dymnym.

Dodatkowo, łączniki można wybrać w wersji bez podświetlenia lub z pomarańczowym podświetleniem, co jest bardzo praktyczne zwłaszcza w przypadku ciemnych pomieszczeń.


Dodatkową zaletą osprzętu elektroinstalacyjnego z linii MADERA jest możliwość jego montowania w puszkach podwójnych bądź wielokrotnych, umożliwiają w ten sposób tworzenie zestawów o pożądanej konfiguracji łączników oraz gniazd wtykowych.

Osprzęt natynkowy MADERA
Producent: Ospel
Produkty: gniazda oraz łączniki
Ceny: 10 – 32 zł (zależnie od ilości punktów w puszce).

Leave a Reply