Inteligentna kontrola temperatury w całym domu

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób zmniejszyć wydatki na ogrzewanie, a jednocześnie zachować komfort cieplny w domu. Elektroniczne termostaty grzejnikowe living connect®, sterowane przez panel centralny Danfoss LinkTM CC, umożliwiają dostosowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach do potrzeb i trybu życia domowników. Takie zarządzanie pracą grzejników pozwala znacznie obniżyć zużycie energii, bez ryzyka, że będzie się marznąć.

Jak dokładnie działa system można zobaczyć na: http://www.youtube.com/watch?v=FErEUAaHz8I

Prawie 80% energii dostarczanej do domu przeznaczane jest na ogrzewanie. Jej zużycie można obniżyć nawet o 23%, stosując termostaty grzejnikowe living connect®. Inteligentny system ogrzewania Danfoss został wyposażony w wiele praktycznych funkcji, które pomagają w rozsądnym gospodarowaniu energią cieplną, a także utrzymaniu zdrowego mikroklimatu w domu. Termostat umożliwia precyzyjną regulację temperatury w poszczególnych pokojach, z dokładnością do 0,5 st. C. Urządzenie nie tylko posiada fabrycznie zainstalowane programy, ale również umożliwia zaprogramowanie indywidualnego harmonogramu ogrzewania, zgodnego z własnymi preferencjami. Pozwala to na przykład obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nieużywanych w ciągu dnia i ogrzać je odpowiednio wcześniej przed powrotem rodziny do domu. Tryb nocny domyślnie obniża temperaturę na czas snu a tryb wakacyjny zmniejsza ją na okres wyjazdu i podnosi przed końcem nieobecności domowników.

Ponadto, termostaty zostały wyposażone w funkcję otwartego okna, która automatycznie wyłącza grzanie podczas wietrzenia, w celu ograniczenia strat ciepła, a także specjalną blokadę, która uniemożliwia zmianę ustawień przez dzieci. Wszystkie grzejniki w mieszkaniu mogą zostać zarejestrowane w jednym centralnym panelu Danfoss LinkTM CC. W ten sposób, za pomocą jednego urządzenia można jednocześnie zarządzać ogrzewaniem osobno w każdym z pomieszczeń.

fot. Danfoss

Urządzenia living connect® są eleganckie i utrzymane w stylu minimalistycznym, przez co doskonale komponują się z każdym wnętrzem. Ich wzornictwo zostało zauważone i wyróżnione nagrodą Red Dot Design Award. Ponadto, system został nagrodzony najwyższą oceną A+ za efektywność energetyczną w systemie certyfikującym eu.bac. Sam montaż i instalacja systemu Danfoss są niezwykle proste i zajmują niespełna 2 godziny.

Leave a Reply