Grzejnik w łazience – czy da się połączyć funkcję grzewczą i niepowtarzalny design?

Łazienka to zawsze ogromne wyzwanie projektowe i aranżacyjne. Przeważnie na niewielkiej powierzchni staramy się osiągnąć satysfakcjonujący – zarówno pod względem użytkowym jak i wizualnym – efekt. Dodatkowo pragniemy komfortu. Dlatego warto zadbać o szczegóły i zdecydować się na najlepsze dostępne na rynku rozwiązania.

Wybór grzejnika łazienkowego to kwestia kluczowa. Nawet piękna i elegancka łazienka nie będzie bowiem cieszyć, w przypadku, gdy panujący w niej klimat nie będzie optymalny. Podobnie, jak nie sprawia radości grzejnik, który nie spełnia naszych oczekiwań i swoich funkcji. Pytanie czego możemy i powinniśmy oczekiwać? Czy grzejnik, może mieć jakieś inne funkcje niż grzewcza?

fot.Zehnder Polska

(Nie) zwykła drabinka czy płaski front…

Grzejniki w formie drabinki ze względu na swą konstrukcję doskonale nadają się do tego, by suszyć na nich ręczniki, więc sprawdzą się idealnie w każdej łazience.  Ale proste białe drabinki nie stanowią już jedynej dostępnej możliwości, a z pewnością nie jest to rozwiązanie optymalne, gwarantujące zaspokojenie wszelkich potrzeb użytkowników. Urządzając łazienkę i wyposażając ją w grzejnik, nie musimy iść już na kompromis. Nie musimy wybierać pomiędzy pięknem, designem, a funkcjonalnością. Producenci oferują szeroką paletę kształtów, modeli, wzorów i kolorów.

Dla przykładu grzejniki z płaskim frontem mają tę właściwość, że oddają więcej energii przez łagodne promieniowanie. Zjawisko to jest szalenie korzystne. Nie jest przecież tajemnicą, że  promieniowanie oddziałuje na większą odległość niż konwekcja. Dzięki temu bardzo poprawia się komfort korzystania z takiego pomieszczenia, co w przypadku łazienki, czy salonu kąpielowego jest ogromnie istotne. To co odczuwamy to przyjemniejszy rodzaj ciepła, ponieważ jest ono generowane łagodnie, z większej powierzchni grzejnika. Warto również wspomnieć, ze takie urządzenia są bezpieczniejsze w użytkowaniu, ponieważ nie ma ryzyka poparzenia się po dotknięciu grzejnika – mówi Jerzy Stosiek, dyrektor generalny Zehnder Polska.

Większość nowoczesnych instalacji ma dziś niższe parametry niż niegdyś, a im mniejsza temperatura zasilania, tym bardziej istotna jest wielkość powierzchni promieniującej. Jednak argument, który najbardziej do wszystkich przemawia, w przypadku  zastosowania grzejników charakteryzujących się znacznym udziałem energii oddawanej poprzez promieniowanie, to jakość odczuwanego ciepła i energooszczędność. 

Modele nowoczesne, dzięki dużej pojemności wodnej i innowacyjnej technologii, takie jak np. wielokrotnie nagradzany grzejnik zehnder Fina, pozwalają na efektywne ogrzewanie przy mniejszym zużyciu energii, co generuje spore oszczędności w naszym domowym budżecie. Należy pamiętać, że grzejniki typu płaskiego nie wykluczają suszenia, czy zawieszania na nich ręcznika. Są bowiem zawsze wyposażane w wieszaki do zawieszania tkanin – dodaje Jerzy Stosiek.

Grzejniki dekoracyjne Zehnder są dostępne od wielu lat, zarówno w atrakcyjnej kolorystyce, jak i w wielu rodzajach powierzchni specjalnych. Z początkiem 2013 roku wprowadzono całkiem nową paletę barw, która w założeniu miała być tak wyjątkowa i indywidualna, jak jest każdy nas. W kategoriach kolorystycznych Architectural, Tonic i Natural Zehnder prezentuje trzy wewnętrznie spójne światy kolorów, które subtelnie łączą spokrewnione ze sobą odcienie. To wyjątkowo uporządkowana różnorodność, dzięki której można łatwiej dobrać kolor grzejnika dopasowany do otoczenia i wyrażający osobowość oraz indywidualność każdego człowieka. Ponadto grzejniki w ofercie Zehnder dzięki znakomitej funkcjonalności oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii sprawdzają się idealnie w każdym domu i stanowią inwestycję podnoszącą komfort naszego życia. Dziś nic już nas nie ogranicza, warto więc uwolnić wyobraźnię i pozwolić sobie na odrobinę grzewczo-dekoracyjnego szaleństwa, zwłaszcza, że nie oznacza to kompromisu względem użyteczności tych produktów!

Leave a Reply