Ekskluzywne grzejniki: smukły profil i nienaganna sylwetka

Horta i Almada to zarówno nazwy geograficzne miejsc położonych w najcieplejszych rejonach świata, jak i nazwiska wybitnych twórców z dziedzin architektury i sztuki. Ten niepowtarzalny zbieg okoliczności wykorzystali projektanci firmy Stelrad, nadając stworzonym przez siebie grzejnikom nazwy, które w niezwykły sposób obrazują wyjątkowe połączenie właściwości grzewczych i estetyki tych urządzeń.

Horta Vertical firmy Stelrad

 

Stylowo w pionie…

Proste, wertykalne linie modelu Horta Vertical firmy Stelrad nadają konstrukcji wyjątkowo smukłego wyglądu. Płaskie profile pionowe połączone dwoma poziomymi, okrągłymi kolektorami o średnicy 38 mm gwarantują dużą powierzchnię grzewczą konstrukcji, której grubość wynosi zaledwie kilka centymetrów. Dzięki temu kaloryfer niemal wtapia się w ścianę i nie zajmuje w pomieszczeniu wiele miejsca.

Model Horta Vertical firmy Stelrad może być zasilany środkowo od dołu, jak i z boku. Grzejnik dostępny jest w trzech wymiarach wysokości – 1600, 1800 i 2000 mm – i czterech wariantach długości. W zależności od liczby zastosowanych profili pionowych, wynosi ona 408, 538, 668 lub 798 mm, przy odpowiednio 6, 8, 10 i 12 profilach.

Horta Vertical firmy Stelrad

 

… i w poziomie

Jeśli w wybranym wnętrzu lepiej prezentować będą się formy horyzontalne, warto zwrócić uwagę na kolejną propozycję firmy Stelrad. Model Almada również ogrzewa pomieszczenia za pomocą eleganckich, płaskich profili, ale w tym przypadku zostały one ułożone poziomo. Zastosowane pomiędzy niektórymi szczeblami zwiększone przestrzenie podnoszą funkcjonalność konstrukcji.

Grzejnik Stelrad Almada firmy Stelrad dostępny jest w trzech wymiarach wysokości – 1186, 1511 i 1771 mm, przy odpowiednio 16, 20 i 24 profilach poziomych. Z kolei długość kaloryfera może wynosić 460 lub 600 mm. Dostosowane do wysokości dwa pionowe, okrągłe kolektory mają taką samą, jak w przypadku produkowanego przez firmę Stelrad modelu Horta Vertical, średnicę wynoszącą 38 mm.

Almada firmy Stelrad

 

Ogrzewanie w dobrej formie

Smukłe profile i nienaganna sylwetka modeli Horta Vertical i Almada firmy Stelrad doskonale prezentują się we wszystkich pomieszczeniach, którym pragniemy nadać eleganckiego, reprezentacyjnego charakteru. Grzejniki są po odtłuszczeniu i fosforanowaniu pokrywane podkładem w procesie kataforezy, czyli zanurzania w kąpieli z powłoką gruntującą, a następnie lakierowane proszkowo. Dzięki temu każdy kolor wybrany z liczącej 36 pozycji palety barw Stelrad długie lata zapewni idealne dopasowanie wyglądu kaloryfera do wystroju wybranego wnętrza. Wysoka wydajność cieplna według normy EN442 oraz precyzyjne wykonanie, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach konstrukcja dają pewność komfortowego i bezproblemowego użytkowania. Potwierdzeniem bezawaryjnej funkcjonalności jest 10-letnia gwarancja.

Ekskluzywne grzejniki Horta Vertical i Almada firmy Stelrad podczas sezonu grzewczego zapewnią w domowych wnętrzach nie tylko przyjemne temperatury właściwe dla ciepłego klimatu portugalskich miast Horta i Almada, ale również wrażenia estetyczne godne wybitnego architekta Victora Horty i artysty Almady Negreirosa.

Przykładowa wycena:
Grzejnik Horta Vertical firmy Stelrad, 1600 x 408 mm, moc 687 W – 1 076 zł netto
Grzejnik Horta Vertical firmy Stelrad, 2000 x 798 mm, moc 1702 W – 1 702 zł netto
Grzejnik Almada firmy Stelrad, 1186 x 450 mm, moc 530 W – 1 205 zł netto
Grzejnik Almada firmy Stelrad, 1771 x 600 mm, moc 1010 W – 1 643 zł netto

Leave a Reply