Baterie prysznicowe z funkcją oszczędzania wody – bądź eko!

Nawet drobne zmiany nawyków mogą mieć ogromne znaczenie dla środowiska i rachunków za media. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto wymienić zwykłą baterię prysznicową na model z funkcją oszczędzania wody. Pamiętaj, powinno dbać się o środowisko, redukować zużycie wody i być eko.

Jak działają baterie prysznicowe redukujące zużycie wody?

Ogólnie rzecz biorąc, bateria prysznicowa oszczędzająca wodę w wyglądzie i funkcjonowaniu dla jej użytkownika nie różni się niczym od zwykłego modelu baterii. Jednakże dodatkowo została ona wyposażona w perlator, regulator lub dwustopniową głowicę, które ograniczają zużycie wody. W tym miejscu należałoby wyjaśnić, do czego służą te urządzenia:

  1. Perlator to sitko wkręcane lub nakręcane na koniec kranu. Jest on wykonany z siateczki, która napowietrza wodę, dzięki czemu zwiększa jej objętość. Dobrze zaprojektowane perlatory znacznie ograniczają ilość wypływającej z baterii wody (nawet o 60%), niezależnie od ciśnienia w sieci wodociągowej.
  2. Regulator (ogranicznik przepływu) jest elementem, który automatycznie, wraz ze wzrostem ciśnienia wody dostosowuje prześwit otworów wylotowych, czyli powoduje zmniejszenie jej przepływu. Dobry regulator w baterii prysznicowej może ograniczyć zużycie wody nawet do 8 litrów na minutę.
  3. Dwustopniowa głowica umożliwia uruchomienie baterii w dwóch etapach. Mechanizm tego typu głowicy posiada pewien wyczuwalny ogranicznik ruchu, który pozwala w łatwy sposób ustawić strumień wody do naszych wymagań. Pierwszy ruch głowicy generuje średni strumień wody, natomiast drugi pozwala puścić wodę z maksymalnym ciśnieniem.

Czy warto wybrać baterię prysznicową z funkcją oszczędzania wody?

Niewątpliwie tak. Baterie prysznicowe z funkcją oszczędzania to produkty niewiele droższe od zwykłych modeli, a w ogólnym rozrachunku pozwalają znacznie zredukować rachunki za wodę. Oprócz tego ograniczając jej zużycie każdego dnia, dbamy o środowisko naturalne.

Trzeba zauważyć, że nowoczesna bateria prysznicowa pozwoli Ci zmniejszyć zużycie wody nawet o 12 litrów w trakcie każdej minuty swojej pracy. Zatem w ciągu roku możesz zaoszczędzić naprawdę sporo. Warto także zwrócić uwagę na baterie umywalkowe, które redukują blisko 7 litrów wody na minutę.

Baterie prysznicowe Grohe

Produkty Grohe są dobrze znane i cenione w Polsce. Należy zauważyć, że producent ten nieustannie pracuje i udoskonala swoje wyroby, by poprawiać ich parametry pracy i oszczędzać wodę. Dodatkowo baterie Grohe gwarantują wysoki komfort użytkowania, a do tego są niezawodne. Dzięki nowoczesnym technologiom i ciekawemu designowi produkty marki Grohe są efektowne i ekologiczne.

Leave a Reply