Nadchodzący trend – dom inteligentnie zarządzany

Samsung Smart Home to projekt z wizją szczęśliwego – inteligentnego domu, w którym sprzęt AGD reaguje na głos. „Wychodzę”, „dobranoc”, „dzień dobry” – zwykłe zwroty grzecznościowe dzisiaj nabierają nowego znaczenia i stanowią podstawię komunikacji z naszym domem.

„Wychodzę”, te słowa wypowiedziane przed zamknięciem drzwi frontowych domu, czy mieszkania to jasny komunikat dla inteligentnego domu. Zapominalscy nie muszą już martwić się o to czy zgasili światło, czy wyłączyli żelazko. Dzięki aplikacji Smart Home, otrzymujemy możliwość kontrolowania połączonych urządzeń: sprzęt AGD, RTV, aparat cyfrowy, smartfon, czy zegarek Galaxy Gear. Inteligentny Dom to bliska przyszłość, a szybko rozwijająca się technologia sprzyja powstawaniu i wdrażaniu nowych pomysłów i udogodnień w każdej sferze życia. Dzięki technologii zyskujemy możliwość dostosowywania funkcjonalności domowych urządzeń do naszego indywidualnego rytmu życia. System inteligentnego domu może obejmować wiele podsystemów zainstalowanych w budynku. Najczęściej technologia ta wykorzystywana jest w celu zapewnienia lepszego bezpieczeństwa oraz sterowania oświetleniem i dźwiękiem w przestrzeni domowej.

Przykładem wykorzystania technologii w naszych wnętrzach jest sterowanie oświetleniem. Profesjonalny system sterowania światłem umożliwia jego użytkownikom dostosowanie barwy, nasycenia i natężenia światła do ich samopoczucia. Dodatkowym gadżetem jest konfiguracja światła z muzyką, które dostosuje się do „słyszanego” rytmu.

Coraz więcej z nas dostrzega udogodniania oraz realne oszczędności wynikające z wykorzystania technologii w domu. Dzięki systemowi inteligentnego zarządzania domem zapewniamy sobie zwiększony komfort życia oraz oszczędności wykorzystując technologię np. w zarządzaniu ogrzewaniem. Dlatego wierzę, że inteligentne systemy wspierające funkcjonowanie firm i domów to kierunek rozwoju. ─ tłumaczy Łukasz Feldmann, właściciel firmy Thinktronic specjalizującej się w tworzeniu rozwiązań technologicznych Inteligentnego Domu oraz specjalistycznego programowania i projektowania układów sterowania maszyn.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne zauważalne są już w prawie wszystkich aspektach życia codziennego. Inteligentnie zarządzany dom to możliwości programowania i integracji wszystkich mechanizmów elektrycznych i multimedialnych znajdujących się w domu.

Leave a Reply