Rozdzielacz do ogrzewania podłogowego

Marka Purmo wzbogaca ofertę akcesoriów do systemu ogrzewania podłogowego o nowy rozdzielacz ze stali nierdzewnej Purmo DSM. Nowe rozdzielacze produkowane są w fabryce Rettig Heating w Niemczech z wykorzystaniem precyzyjnej technologii „IHU”, stosowanej między innymi w przemyśle motoryzacyjnym.

Rozdzielacz Purmo DSM został stworzony z dbałością o każdy szczegół, nie zapominając przy tym o najważniejszym, czyli o jego funkcjonalności. Niebywałą zaletą tego rozdzielacza jest możliwość montażu w dowolnej pozycji (w pionie lub poziomie) oraz podłączenia z prawej lub lewej strony.

Dodatkowo rozdzielacze Purmo DSM wyposażono w najwyższej jakości osprzęt do regulacji i pomiaru przepływu, dzięki czemu zrównoważenie podłogówki jeszcze nigdy nie było tak łatwe i szybkie. Instalator oszczędza mnóstwo czasu, a ogrzewanie od razu działa prawidłowo.

PURMO DSM

Rozstaw króćców 50 mm umożliwia swobodne podłączanie wężownic oraz montaż osprzętu regulacyjnego.  Specjalnie w tym celu, rozdzielacz wyposażono we wkładki zaworowe z gwintem M30x1,5, które są przystosowane do montażu głowic termoelektrycznych. Oba kolektory wyposażono w odpowietrzniki oraz zawory spustowe. W zestawie dołączone są uchwyty ścienne z wkładkami tłumiącymi drgania. Każdy produkt jest elegancko zapakowany i wyposażony w instrukcję obsługi oraz montażu.

Dzięki bardzo nowoczesnej i zautomatyzowanej linii technologicznej, rozdzielacze są wytwarzane z chirurgiczną precyzją przy zachowaniu najwyższej jakości wykonania. Tuż po zakończeniu procesu produkcji każdy egzemplarz przechodzi powietrzny test szczelności w kąpieli wodnej i jest indywidualnie oznaczony – wyjaśnia Marcin Kotas, kierownik Działu Ogrzewania Podłogowego Rettig Heating.

Nowe rozdzielacze produkowane są w zakładzie produkcyjnym Rettig Heating w Niemczech z wykorzystaniem technologii „IHU” stosowanej między innymi w przemyśle motoryzacyjnym,  polegającej na kształtowaniu profili  ze stali nierdzewnej od wewnątrz wysokim ciśnieniem.  Efektem jest wyjątkowa i niepowtarzalna forma.  Dodatkowo miejsca montażu osprzętu w rozdzielaczu są jeszcze lepiej zabezpieczone przed korozją i przeciekami. Ponadto zastosowanie wysokiej jakości stali nierdzewnej 1.4301 gwarantuje dużą wytrzymałość mechaniczną. Belki rozdzielacza w warunkach laboratoryjnych są w stanie wytrzymać do 349 bar ciśnienia wewnętrznego.  Zastosowanie specjalnego profilu 35×1,5 mm  pozwala na obniżenie prędkości przepływu o 10%. W porównaniu do profili mosiężnych tej samej średnicy, pozytywnie wpływa to na charakterystykę hydrauliczną, zmniejszając opory przepływu.

Potwierdzeniem najwyższych standardów jakości jest 10 letnia gwarancja udzielana przez firmę Rettig Heating na ten produkt ( z wyłączeniem osprzętu tj. zaworów i wskaźników przepływu, na które gwarancja wynosi 5 lat).

Dane techniczne rozdzielaczy Purmo DSM:

  • Rozdzielacze z profilu okrągłego z profilu okrągłego 35×1,5, z ruchomą nakrętką 1 ‘’ i  rotametrami
  • Wymiary [mm] od 192 x 320 x 79 do 692 x 320 x 79
  • Liczba obiegów: od 2 do 12
  • Ceny: od 349 do 1329 PLN netto

 

Leave a Reply