Ogrzewanie podłogowe – luksus na co dzień

Lubisz chodzić boso po mieszkaniu? Wybierz ogrzewanie podłogowe Purmo!  Cenisz swoje dobre samopoczucie? System emituje ciepło w sposób zgodny z ludzką fizjologią. Na dodatek otrzymujesz przestrzeń wolną od widocznych grzejników, którą możesz dowolnie zaaranżować.

Ogrzewanie podłogowe Purmo to najlepszy wybór dla osób poszukujących odrobiny luksusu na co dzień. Dzięki niemu posadzka staje się ciepłą powierzchnią, na której z przyjemnością stawiamy bose stopy. To również dobre rozwiązanie dla młodych rodziców. Mogą  zapomnieć o pilnowaniu swoich pociech w kwestii skarpetek i kapci – nawet najdłuższe harce na podłodze nie skończą się przeziębieniem.

fot. Purmo

Nad wyborem tego typu ogrzewania powinny zastanowić się przede wszystkim osoby, którym nieobce są problemy astmy i alergii. Po pierwsze, unikamy montażu tradycyjnego grzejnika (bądź klimatyzatora), czyli miejsca osadzania się kurzu. Po drugie, ciepła podłoga nie wymaga osłaniania dywanem lub wykładziną, a zatem jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości. Najważniejsze jest jednak to, że ciepło rozchodzące się od dołu do góry, zbliżone jest do potrzeb fizjologicznych człowieka. Co więcej, rozkłada się ono równomiernie w całym pomieszczeniu. Dzięki temu możemy obniżyć temperaturę nawet o dwa stopnie!

Tym samym zmniejszamy ilość krążącego w powietrzu kurzu oraz koszty eksploatacji. I poprawiamy własne samopoczucie!

Zanim zdecydujesz się na zakup materiału wykończeniowego pamiętaj, że wodne ogrzewanie podłogowe wymaga zastosowania materiałów o dobrych parametrach przewodzenia ciepła. Doskonale sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju płytki, terakota lub kamień naturalny. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie salonu bez dywanu lub pięknego parkietu, na rynku bez większego problemu znajdziesz materiały wykończeniowe, które można układać na ogrzewaniu podłogowym, np. niektóre rodzaje drewna, paneli oraz wykładzin.

Dzięki instalacji systemu wodnego ogrzewania podłogowego Purmo otrzymujesz także wyjątkową swobodę aranżacji wnętrza, ponieważ wszystkie elementy systemu umieszczone są pod podłogą. Możesz dowolnie wykorzystać powierzchnię ścian i wreszcie ustawić swoje ulubione meble lub stworzyć fantazyjny mural czy graffiti.

Łatwe i szybkie w montażu systemy ogrzewania podłogowego Purmo objęte są 10-letnią gwarancją. Otrzymujesz nad nimi pełną kontrolę, dzięki precyzyjnym regulatorom pokojowym w wersji przewodowej i radiowej.

Zastanawiasz się nad inwestycją w system ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z przedstawicielem Purmo, a w ciągu tygodnia otrzymasz projekt systemu ogrzewania podłogowego dopasowany do swoich potrzeb. Więcej informacji na temat akcji promocyjnej Purmo znajdziesz na stronie www.purmo.pl.

Leave a Reply