Pompy ciepła to naprawdę zmyślne konstrukcje, którą łączą nie tylko skuteczność i efektywność, ale również ekologiczność. Interesująca konstrukcja pomp ciepła splitowych dodaje do tego jeszcze jedną, niezwykle istotną zaletę. O jakiej jednak mowa?
Pompy ciepła splitowe – czym one tak właściwie są?
Podczas wyboru najbardziej optymalnych rozwiązań dla naszego domu, zdecydowanie nie powinniśmy zapominać o takiej kwestii, jak ogrzewanie. Odpowiednia izolacja nie wystarczy nam w momencie, gdy układ grzewczy nie będzie wystarczająco wydajny. Nikt raczej nie chce mieć sytuacji, w której to w chłodniejszych miesiącach musimy być skazani na marznięcie w naszych własnych czterech ścianach – brzmi to niedorzecznie!
To właśnie dlatego tak ważnym jest, aby odpowiednio zabrać właśnie o tę kwestię i wybranie odpowiedniego systemu. Opcja wydajną i ekologiczną niewątpliwie jest pompa ciepła, lecz należy pamiętać, że i one mogą być dostępne w kilku różnych odmianach. Dzisiaj powiemy sobie więcej o takich urządzeniach, jak pompy ciepła splitowe. Czym one jednak tak właściwie są? Oczywiście wykorzystują one do działania powietrze z zewnątrz, bazując tym samym na odnawialnym źródle energii. Jak nazwa split wskazuje, taka pompa ciepła jest stworzona z dwóch elementów – jednostki zewnętrznej, znajdującej się na zewnątrz budynku, a także jednostki wewnętrznej, która znajduje się wewnątrz budynku. Po co jednak wykonywany jest taki podział?
Dlaczego pompy ciepła splitowe mogą być użyteczne?
Dlaczego tak właściwie instalacje grzewcze w Krośnie korzystające z pomp ciepła splitowych są rozstrzelone na zewnątrz i wewnątrz budynku? Odpowiedź jest prosta – dla uzyskania nie tylko odpowiedniej efektywności układu, ale również komfortu jego użytkowania. Jednostka zewnętrzna odpowiada za pobieranie powietrza i jego ogrzewanie, zaś bezgłośna jednostka wewnętrzna zajmuje się jego dystrybucją po całym domu. To właśnie dzięki temu możliwe jest zachowanie balansu i uzyskanie maksymalnego komfortu z korzystania z pompy ciepła!